התפיסה החינוכית - כיוונים

התפיסה החינוכית

התפיסה חינוכית במעונות כיוונים

מעונות היום "ילדים" הינם מסגרות יום חינוכיות –איכותיות לילדים מגיל 3 חודשים ועד 3 שנים.
דרכי העבודה המאפיינים והמייחדים את מעונות "ילדים" מבוססים על הגישה החינוכית שיסד הפילוסוף, מחנך האיטלקי מלגוצ'י (גישה המיושמת ברוב מדינות אירופה המפותחות וארה"ב) שמעמידה את צורכי הילד, רצונותיו ושלבי התפתחותו ברוב סדר העדיפויות .
ייחודה של הגישה הוא בהצבת סטנדרטים גבוהים לא רק למען ביטחונם של הילדים, אלא גם למען הבטחת איכותם של הצוותים החינוכיים העובדים במסגרות.
התפיסה החינוכית מבוססת על שיתוף הורים בנעשה במעון ועל היות המעון מרכז חינוך לא רק עבור הילדים אלא גם עבור ההורים, לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת וועד ההורים.

המעון כסביבה חינוכית:

המעון בנוי לקליטת ילדים צעירים מכל ההיבטים:
מבנה – המרחב, תאורה, שירותים, חלונות, מחסנים, חצרות.
ריהוט – הריהוט מותאם לגילאי הילדים השוהים במעון.
ציוד – משחקים, הרכבות, צעצועי גרייה ,לוחות פעילות יצירה וכו'.

בתכנון העמדת הציוד והריהוט במעון מושקעת מחשבה רבה המותאמת לתפיסה החינוכית שלנו. חלוקת החללים מאורגנת כך שמאפשרת עבודה בקבוצות קטנות. כמו כן יש דגש על ארגון אסטטי המעון ורמת גירויים מתאימה.

שיטת העבודה:

"ילדים" דוגלת בחלוקת הילדים לקבוצות קטנות, ובהתייחסות אישית לכל ילד/ה מתוך מחשבה שהילד הקטן בקבוצה גדולה עשוי "ללכת לאיבוד", תוך שימת דגש על מתן כבוד לילד בטיפול היום יומי ופיתוח יחסים קרובים וחמים בין הילד למטפלת.
שיטת העבודה בקבוצות מחולקת למוקדי פעילות בכיתה, נובעת מהעיקרון ואמונה ביכולותיו של הילד ובמסוגלות שלו, כתוצאה מהסקרנות הטבעית שקיימת בכל ילד.
הדבר מחייב את הצוות לאפשר לו למצבי התנסויות שונים עד כמה שניתן, תוך שמירה על בטחונו האישי.

יחס החניכה במעון:

כיתת התינוקות  – סה"כ 18 ילדים, יחס חניכה 1/6
כיתת הפעוטות – סה"כ 27 ילדים, יחס חניכה 1/9
כיתת הבוגרים – סה"כ 33 ילדים, יחס חניכה 1/11
בנוסף לצוות המטפלות הקבוע מצטרפת מתגברת נוספת בשעות העומס: 9.30-12.00.

סדר היום במעונות "ילדים":

סדר היום קבוע אך גם גמיש , זאת כדי לאפשר היענות לצרכיו של כל ילד וילד, במטרה להקנות לו בטחון והסתגלות לשגרת החיים במעון. כאשר ישנה התחשבות בעונות השנה ובמזג האוויר.
בסדר היום משובצות מספר יחידות פעילות המשלימות זו את זו כל פעילות מדגישה את אחד מתחומי ההתפתחות היסודיים:

1. חושית
2. מוטורית
3. שכלית
4. רגשית

פעילויות העשרה :

לאחר תקופת חגי תשרי נפתחים שני חוגים בכתות הפעוטים והבוגרים. החוגים ממונים במלואם ע"י ההורים ובחירת החוגים נקבעת ע"י נציגות ההורים ומנהלת המעון בתחילת שנת הלימודים.
בכיתת התינוקות במידה ויתקיימו חוגים יחלו בחודש ינואר של שנת הלימוד.

 • חדש מעון קהירי

  חדש בשכונת רמות – מעון קהירי נותרו מקומות בודדים לרישום במעון החדש מרשת מעונות "ילדים" של חברת כיוונים!

 • Image of funny kids playing on the grass

  הורים יקרים, אנו שמחים להציג בפניכם את "ניצנים" – תכנית הצהרונים החדשה. החל משנת הלימודים תשע"ח, יופעלו הצהרונים בהתאם למתווה המורחב, שגובש על ידי משרד החינוך. התכנית מופעלת על ידי חברת כיוונים, בשיתוף מינהל החינוך העירוני והנהגת הורים עירונית. תכנית ניצנים מיועדת לילדי הגנים ותלמידי כיתות א' עד ב' (למעט בתי הספר אלומות ובארי). המחיר […]

 • 8fad8513-c39a-448b-ab24-936800ea80d1

  בחברת כיוונים האורות דולקים עד השעות הקטנות, במאמץ להחזיר להורים את כספי סבסוד הקייטנות, שהובטחו על  ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. עם קבלת האישור מהמשרד הממשלתי, נערכו במשרדי כיוונים לבצע את ההחזרים, במטרה להשלים את התהליך עד ליציאה לחופשת הפסח. כ-2,000 ילדים שהשתתפו בקייטנות ברחבי העיר צפויים ליהנות מההחזר, על פי המפתח שנקבע על […]

חדשות חמות!

  Sorry, no content matched your criteria.