התפיסה החינוכית - כיוונים

התפיסה החינוכית

התפיסה חינוכית במעונות כיוונים

מעונות היום "ילדים" הינם מסגרות יום חינוכיות –איכותיות לילדים מגיל 3 חודשים ועד 3 שנים.
דרכי העבודה המאפיינים והמייחדים את מעונות "ילדים" מבוססים על הגישה החינוכית שיסד הפילוסוף, מחנך האיטלקי מלגוצ'י (גישה המיושמת ברוב מדינות אירופה המפותחות וארה"ב) שמעמידה את צורכי הילד, רצונותיו ושלבי התפתחותו ברוב סדר העדיפויות .
ייחודה של הגישה הוא בהצבת סטנדרטים גבוהים לא רק למען ביטחונם של הילדים, אלא גם למען הבטחת איכותם של הצוותים החינוכיים העובדים במסגרות.
התפיסה החינוכית מבוססת על שיתוף הורים בנעשה במעון ועל היות המעון מרכז חינוך לא רק עבור הילדים אלא גם עבור ההורים, לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת וועד ההורים.

המעון כסביבה חינוכית:

המעון בנוי לקליטת ילדים צעירים מכל ההיבטים:
מבנה – המרחב, תאורה, שירותים, חלונות, מחסנים, חצרות.
ריהוט – הריהוט מותאם לגילאי הילדים השוהים במעון.
ציוד – משחקים, הרכבות, צעצועי גרייה ,לוחות פעילות יצירה וכו'.

בתכנון העמדת הציוד והריהוט במעון מושקעת מחשבה רבה המותאמת לתפיסה החינוכית שלנו. חלוקת החללים מאורגנת כך שמאפשרת עבודה בקבוצות קטנות. כמו כן יש דגש על ארגון אסטטי המעון ורמת גירויים מתאימה.

שיטת העבודה:

"ילדים" דוגלת בחלוקת הילדים לקבוצות קטנות, ובהתייחסות אישית לכל ילד/ה מתוך מחשבה שהילד הקטן בקבוצה גדולה עשוי "ללכת לאיבוד", תוך שימת דגש על מתן כבוד לילד בטיפול היום יומי ופיתוח יחסים קרובים וחמים בין הילד למטפלת.
שיטת העבודה בקבוצות מחולקת למוקדי פעילות בכיתה, נובעת מהעיקרון ואמונה ביכולותיו של הילד ובמסוגלות שלו, כתוצאה מהסקרנות הטבעית שקיימת בכל ילד.
הדבר מחייב את הצוות לאפשר לו למצבי התנסויות שונים עד כמה שניתן, תוך שמירה על בטחונו האישי.

יחס החניכה במעון:

כיתת התינוקות  – סה"כ 18 ילדים, יחס חניכה 1/6
כיתת הפעוטות – סה"כ 27 ילדים, יחס חניכה 1/9
כיתת הבוגרים – סה"כ 33 ילדים, יחס חניכה 1/11
בנוסף לצוות המטפלות הקבוע מצטרפת מתגברת נוספת בשעות העומס: 9.30-12.00.

סדר היום במעונות "ילדים":

סדר היום קבוע אך גם גמיש , זאת כדי לאפשר היענות לצרכיו של כל ילד וילד, במטרה להקנות לו בטחון והסתגלות לשגרת החיים במעון. כאשר ישנה התחשבות בעונות השנה ובמזג האוויר.
בסדר היום משובצות מספר יחידות פעילות המשלימות זו את זו כל פעילות מדגישה את אחד מתחומי ההתפתחות היסודיים:

1. חושית
2. מוטורית
3. שכלית
4. רגשית

פעילויות העשרה :

לאחר תקופת חגי תשרי נפתחים שני חוגים בכתות הפעוטים והבוגרים. החוגים ממונים במלואם ע"י ההורים ובחירת החוגים נקבעת ע"י נציגות ההורים ומנהלת המעון בתחילת שנת הלימודים.
בכיתת התינוקות במידה ויתקיימו חוגים יחלו בחודש ינואר של שנת הלימוד.

 • קייטנת חנוכה

  נמשכת ההרשמה לקייטנת חנוכה על בסיס מקום פנוי בתאריכים 4-10.12.2018 תתקיים קייטנת החנוכה של חברת כיוונים ברחבי העיר באר שבע. ילדים המשתתפים בתוכנית "ניצנים" אינם נדרשים להירשם ולשלם תשלום נוסף. במהלך ימי הקייטנה יחוו הילדים פעילויות, תכניות העשרה וחוגים שונים. עלויות הקייטנה: מתווה קצר לילדי הגנים: 100 ₪ שעות פעילות – 07:30-13:00   מתווה קצר […]

 • מעונות יום חדשים של רשת ילדים

  בשעה טובה ומוצלחת חנכנו באופן רשמי את שני מעונות היום החדשים מרשת "ילדים" שפתחנו השנה – מעון יום ברחוב העלייה בשכונה ה', ומעון יום ברחוב יהושע יבין בשכונת נווה זאב. המעונות נבנו בסטנדרטים גבוהים, מאובזרים בציוד מתקדם, ומנוהלים על ידי אנשי חינוך מקצועיים. בשנים הקרובות תימשך הקמה של מעונות יום נוספים, ברחבי העיר, במטרה לתת […]

 • הורים יקרים שימו לב

  לקוחות נכבדים, ההרשמה לצהרונים דרך אתר כיוונים החל בחודש מאי והסתיימה ביום חמישי 30.8.2018 החל מיום א' 2.9.2018 בשעה 11:00 ההרשמה לצהרונים תתאפשר רק דרך מרכז שרות לקוחות ברחוב הדסה 56, ועל בסיס מקום פנוי בלבד. על מנת להימנע מאי נעימויות בעתיד, אנו מבקשים כי תקפידו על רישום עתידי בזמן שיוגדר. בברכת שנה טובה ושנת […]

דצמ'

אין אירועים

ינו'

14ינו'10:00- 12:00סטארט אפ בייבי - עידוד התפתחות מוטורית תקינה לתינוק10:00 - 12:00 דרך השלום 16, באר שבע מרכז סטאט אפ באר שבע

פבר'

אין אירועים

מרץ

אין אירועים

אפר'

אין אירועים

מאי

אין אירועים

יוני

אין אירועים

יולי

אין אירועים

אוג'

אין אירועים

ספט'

אין אירועים

אוק'

אין אירועים

נוב'

אין אירועים

חדשות חמות!

 • 12/11/2018: לאור המצב הביטחוני, הוחלט, לא לקיים הערב, יום שני 12.11.18, חוגים ברחבי העיר הפועלים במסגרת פעילות חברת "כיוונים".
 • 12/11/2018: לאור הנחיות פיקוד העורף החליטה המנהלת לדחות את המשחק בין הפועל באר שבע/בני שמעון למכבי ראשון לציון מתוך דאגה לבטחונם של הצופים, השחקנים והגורמים המעורבים במשחק.
 • הורים יקרים, ההרשמה לצהרוני גני הילדים ובתי הספר הסתיימה אך לאור הביקוש, אנו מאריכים את תקופת הרישום במסגרות שבהן נותרו מקומות פנויים עד יום חמישי, 30.08.18. לנרשמים כעת – יבוצע החיוב על ספטמבר ואוקטובר ב- 10/10/2018. לבירורים נוספים, ניתן לפנות למוקד שירות לקוחות במספר 08-6290069 בברכת שנה טובה, הנהלת כיוונים