"אות השימור" הוענק למוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע - כיוונים

"אות השימור" הוענק למוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע


האות היוקרתי הוענק למוזיאון בתחילת השבוע (שני, 31/10), בטקס חגיגי שהתקיים באתר הפרדסנות ברחובות. בין היתר במעמד מנכ"ל משרד התרבות והספורט עו"ד יוסי שרעבי, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים עומרי שלמון, מ"מ וסגן רה"ע באר שבע טל אל על, אדריכל העיר באר שבע רועי לביא, מנהלת ואוצרת המוזיאון לתרבות האסלאם ד"ר דליה מנור והאדריכל זאב גור שחידש את מבנה המוזיאון.

המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח המנוהל על ידי חברת "כיוונים" הוא חלק מפרויקט השימור והפיתוח של העיר העתיקה בבאר שבע. המוזאון השוכן במבנה היסטורי מהתקופה העות'מנית מציע לקהל המבקרים חוויה בין תרבותית מעשירה ומרתקת. בחצר המוזיאון תערוכת קבע בה מוצגים ממצאים ארכאולוגיים מהתקופה המוסלמית בארץ ישראל.

בנימוקי הזכייה ציינו השופטים כי מבנה המוזיאון הממוקם במבנה מסגד ישן שנבנה בשנת 1906 שומר על אופייה ועושרה של תרבות האסלאם ומעניק למבקר תחושת חוויה של מסע לאחור בזמן אל עבר מקורות האסלאם. בנוסף

צוין כי ההתאמות השימוריות שנדרשו כדי לאפשר את השימוש במבנה כמוזיאון נעשו תוך התחשבות הן של הפרטים והן של המבנה השלם – בארכיטקטורה שלו והדגשתה. המוזיאון הוא חלק מ"ציר המוזיאונים" של העיר באר שבע, ושומר על ערכו ההיסטורי, התרבותי והחברתי צוין.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל המחלקת את האותות רואה בחלוקתם חשיבות גדולה להגברת המודעות לשימורם של אתרי מורשת והבלטת הרצף ההיסטורי של הישוב בארץ.

ראש העיר רוביק דנילוביץ': " אנו גאים לזכות באות זה על היותנו דוגמא ומופת לעיר איכותית המשקיעה משאבים לשימור מבנים בעלי ערך היסטורי והפיכתם לנכס תרבותי וחינוכי.

יחד עם העירייה שותפים רבים ומסורים מאד. הפרס הזה הוא אות הוקרה והערכה לפעילותם הבלתי נלאית ".

 

unnamed-1

אהבתם? שתפו עם החברים שלכם
Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookEmail this to someonePin on Pinterest

 

דילוג לתוכן