לונדע - כיוונים

לונדע

 • כתובת למשלוח דואר: דוד הראובני 25, באר שבע
 • טל:08-6226926
 • מייל:galita@lunada.co.il
 • שעות פעילות:
 • יום א'-ה': 09:00-17:30
  יום ו': סגור
  יום שבת: 09:30-18:30

  כמות המבקרים מוגבלת לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולא לשכוח גרביים, משום שהכניסה ללונדע היא ללא נעליים בלבד. המוזיאון בעל גישה נוחה ואזורי התארגנות, מזנון, מתחם באיכות גבוהה במיוחד לפעוטות והוא עומד בתקני הנגישות המחמירים ביותר.

  להסדרי הנגישות של מוקדי כיוונים לחצו כאן

לונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע ע״ש ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל

מוזיאון חדשני בקונספט ייחודי, שמעודד למידה חווייתית באמצעות משחקים מקוריים ואינטראקטיביים, התנסות וחישה.
לונדע- מוזיאון הילדים של באר שבע מספק מרחב עצום של חוויות פיזיות, רגשיות וחינוכיות, לשם מיצוי מלוא פוטנציאל הלימוד החווייתי של הילדים, ממקום של סקרנות טבעית, כיף והנאה, ומבטיח שעות של בילוי משפחתי.
זהו המוזיאון הראשון בארץ, בו המתחמים הם רב-גילים ותוכננו במטרה לספק עניין משותף למשפחות שלמות יחד, על מנעד הגילאים הרחב של ילדיהן.

הצבעוניות של המקום מסקרנת, שמחה ואנרגטית, והמבקרים בו נכנסים לעולם אחר, עולם הילדים. על פני 3 קומות גדולות, בשטח כולל של 4,000 מ"ר, פזורים שמונה מרחבי ידע בהם למעלה מ-50 מייצגים ומתקנים שונים ומפתיעים, וכוללים משחקי חוץ ופנים. כל חלק בלונדע- מוזיאון הילדים של באר שבע, עוסק בפן אחר של העולם הסובב אותנו, ומאפשר לילדים לחוות את המציאות על רבדיה השונים, ולגלות את עצמם ואת מקומם במרחב האישי, המשפחתי, הציבורי והחברתי, בו הם נמצאים, כפרטים וכחלק מקבוצה. בנוסף יש במקום שני שטחי חוץ המשלימים את החוויה.

בדרך של חישה, חוויה ומשחק, הילדים נחשפים לאלמנטים משמעותיים הקרובים לעולמם האישי ומתרגלים נושאים חשובים דוגמת ניהול משאבי זמן, כסף ומזון, חווים סיטואציות של תקשורת בינאישית, הבעה עצמית וביטוי רגשי – כלפי עצמנו פנימה וכלפי אחרים, נחשפים לקיומן של תרבויות ושפות שונות, ומתנסים בהן, פוגשים את עולם התרבות והאמנות, את מערכת השמש והתכונות הייחודיות של כדור הארץ, מוציאים מרץ במתקנים מתוחכמים ועוד.

 

מתחמי הלונדע מציעים חווית ביקור ייחודית, בשמונה מתחמי משחק.

רואים עולם: התמצאות בכדור הארץ ובחלל, כולל מבוך, מגדל פיקוח, הכרת חיות העולם, הכרת מערכת השמש, כח המשיכה ועוד, משאבים: איך מנהלים משאבי זמן, כסף ותזונה, בהיבטים האישיים, החברתיים והמשפחתיים. איך מנהלים תקציב, איך בונים לוח זמנים ליציאה בזמן מהבית למשל, וגם עומדים בו, טטריס מזונות ועוד.  במרחב אמנות ומוזיקה אמנות ממוחשבת, צלילים מיוחדים, קיר אורות ועוד, במרחב רגשות וביטוי עצמי מוצג באמצעים ויזואליים טווח הרגשות, באופן המסייע להתמודד, להכיל ולהביע את עצמנו אל מול הסביבה. במרחב שפות עמדת שידור, הקראה וצילום של הקראת מגילת העצמאות, משולבת מילים בשפות שונות, משחקי ארץ עיר ועוד. במרחב התיאטרלי במה עם תאורה מתחלפת ושלל תלבושות, עמדת צילום, בימוי והפקה של סצינות משחק. עוד במקום מרחבי זזים גדולים מעודדי פעילות אקטיבית, כשגולת הכותרת היא חדר חושך שחוצים אותו לייזרים בנוסח "משימה בלתי אפשרית" ומשחק קליעה למטרה עם תותחי כדורים ענקים, שלא ניתן להצליח בו ללא עבודת צוות, וכן מרחב זזים קטנים לפעוטות. עוד במקום שני חללי חוץ, מרפסת וחצר משחקים ייחודיים, דוגמת משחק סולמות וחבלים בתלת מימד ועוד, מעוצבים ברוח המקום.

השנה, משיקים במוזיאון אפליקציה ייחודית שתאפשר להורים להפוך למדריכים במוזיאון.
באמצעות היישום החדש, ההורים יוכלו בכל מתחם לקבל הסבר ומשימות משפחתיות להעצמת חווית הביקור  "אחת המטרות שלנו" אומר אלעד אזולאי מנהל לונדע- מוזיאון הילדים של באר שבע "היא לייצר סביבה המעודדת פעילות משפחתית המגבשת את ההורים והילדים. האפליקציה החדשה תשכלל את הביקור ותיתן להורים הזדמנות להוביל את ילדיהם במתחמים השונים וליהנות יחד ממשימות משותפות."

בלונדע מקיימים ימי הולדת, אירועי חברה ואירועים מיוחדים שונים.

 

עוד בלונדע

לוח אירועים

לכל האירועים

גלריה