אודות - כיוונים

אודות

בעולם שבו צרכי המשפחה והחברה נמצאים בתהליכי שינוי מתמידים, עולה יותר מתמיד הצורך ביצירת מסגרות איכותיות לילדים עד לשעות אחר הצהריים.
חברת כיוונים חרתה על דגלה פיתוח שירותים מתקדמים בתחום תרבות הפנאי, לכלל תושבי באר שבע, תוך שימת דגש על שירות איכותי וזמין לכל, רואה עצמה מחויבת גם לענות לצורך זה.
צהרוני חברת כיוונים נמצאים בליווי ובפיקוח מקצועי הם המענה המתאים להמשך המסגרות החינוכיות של שעות הבוקר.
מתוך כך נקבע כי היעד המרכזי של הצהרון הוא מתן מעטפת למשפחות צעירות ולילדים בגיל הרך, תוך שימת דגש על חניכה לימודית ערכית, בטחון והנאה.

מסגרות יול"א מציעות להורים העובדים פתרון איכותי ומקצועי עבור ילדיהם.
עם סיום יום הלימודים ועד לסיום יום העבודה של ההורים, הילדים מבלים במסגרת מוכרת וקבועה, המספקת להם ביטחון חברתי וגיאוגרפי, תכנית ערכית וחינוכית.
הצהרון הוא פעילות המשכית לתכנית הלימודים של משרד החינוך.  אחד מהמאפיינים הייחודים של הצהרון הוא מיקומו במבנה גן הילדים.

התפיסה המובילה את הצהרונים של חברת כיוונים הופכת את הצהרון למרכז חינוכי פדגוגי התפתחותי. השהייה בצהרון אינה בגדר שמרטפות אלא מהווה מקום שבו הילד זוכה למסגרת חינוכית והעשרתית, המותאמת לשלבי התפתחותו.
תפיסה חינוכית זו דוגלת בעקרון ההמשכיות, מתן אפשרות לילד להישאר במבנה הגן המוכר לו על מנת למנוע ממנו מעברים מיותרים במהלך היום.

תכנית יול"א מועברת על ידי צוות קבוע, שנבחר בקפידה והפיקוח נעשה על ידי רכזת פדגוגית המתמחה בתחום החינוך. הרכזת הפדגוגית מתווה את התכנית בשיתוף פעולה מלא עם הצוות החינוכי, המחויב לעבודה על פי תכנית עבודה שבועית/ חודשית/ שנתית, תוך קיום נהלי בקרה ופיקוח מלאים.
במהלך השנה מתקיימת בקרה שוטפת של הרכזת הפדגוגית.

צוות יול"א נבחר עפ"י מבנה ארגוני שהותווה ע"י מינהל החינוך בעיריית באר שבע, מח' חינוך בחברת כיוונים ומשרד החינוך. בחירת הצוות ושיבוצו במוקד נעשית ע"י צוות היגוי המראיין את המועמדים. הצוותים עוברים הדרכה מקצועית ומנהלתית וכן, הדרכה פדגוגית.
צוות מינהלי – מסייע ומטפל בכל הנושאים המנהליים: מזון, כ"א, הצטיידות וכו'.

במסגרת התכנית נחשף הילד לאורך כל שנת הלימודים לתכניות העשרה שונות.
התכניות מועברות ע"י מדריכי חוגים חיצוניים. התכניות נבחרות מתוך סל תרבות עירוני ומאושרות ע"י משרד החינוך. התכניות ומפעיליהן מבוקרות באופן שוטף ע"י הרכזות הפדגוגיות.
במהלך החופשות, כאשר המוקד פועל במתכונת יום לימודים ארוך, מתקיימת סדנא מיוחדת בנושא יצירה ותיאטרון.
תכנית יול"א מנהיגה מדיניות של הקשבה והתייחסות לכל פרט ופרט בתכנית. אנו קשובים לקולות ההורים והצוותים המקצועיים ועושים הכול במטרה להבטיח את מתן השירות המקצועי וההולם ביותר.
1. הצהרונים פועלים בגני הילדים ובבתי הספר שהם הסביבה המוכרת לילדים. אין ניוד והסעות.
2. פתיחת כל צהרון מותנית ברישום של 15 ילדים, לפחות.

 • חדש מעון קהירי

  חדש בשכונת רמות – מעון קהירי נותרו מקומות בודדים לרישום במעון החדש מרשת מעונות "ילדים" של חברת כיוונים!

 • Image of funny kids playing on the grass

  הורים יקרים, אנו שמחים להציג בפניכם את "ניצנים" – תכנית הצהרונים החדשה. החל משנת הלימודים תשע"ח, יופעלו הצהרונים בהתאם למתווה המורחב, שגובש על ידי משרד החינוך. התכנית מופעלת על ידי חברת כיוונים, בשיתוף מינהל החינוך העירוני והנהגת הורים עירונית. תכנית ניצנים מיועדת לילדי הגנים ותלמידי כיתות א' עד ב' (למעט בתי הספר אלומות ובארי). המחיר […]

 • 8fad8513-c39a-448b-ab24-936800ea80d1

  בחברת כיוונים האורות דולקים עד השעות הקטנות, במאמץ להחזיר להורים את כספי סבסוד הקייטנות, שהובטחו על  ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. עם קבלת האישור מהמשרד הממשלתי, נערכו במשרדי כיוונים לבצע את ההחזרים, במטרה להשלים את התהליך עד ליציאה לחופשת הפסח. כ-2,000 ילדים שהשתתפו בקייטנות ברחבי העיר צפויים ליהנות מההחזר, על פי המפתח שנקבע על […]

חדשות חמות!

  Sorry, no content matched your criteria.