מדבריום - פארק החיות ע"ש ג'ק ג'וזף ומורטון מנדל - כיוונים

מדבריום – פארק החיות ע"ש ג'ק ג'וזף ומורטון מנדל

 • כתובת למשלוח דואר: מורטון מנדל 1, דרך אילן רמון 5, באר שבע
 • טל:08-6414777
 • מייל:moran.l@midbarium.co.il
 • שעות פעילות:
 • א'-ה': 18:00-09:00
  יולי – ימי חמישי עד 20:00
  אוגוסט – שלישי וחמישי עד 20:00
  יום ו': 15:00-09:00
  שבת: 18:00-09:00
  קופות הפארק נסגרות שעה לפני סגירת הפארק

מדבריום, פארק החיות ע"ש ג'ק ג'וזף ומורטון מנדל, הוא מרחב ראשון מסוגו המאפשר מפגש חוויתי ייחודי בין המבקר לבעלי החיים. זאת באמצעות:
• חווית טיול מדברית מגוונת
• חוויות משחק אינטראקטיביות
• מפגש בלתי אמצעי עם בעלי החיים
• שיטות הדרכה חדשניות

במדבריום, ניתן לפגוש כ-100 מינים של בעלי חיים. בעלי החיים במדבריום הינם מינים מדבריים המותאמים לתנאי האקלים בבאר שבע. 

מדבריום מחולק ל-4 בתי גידול מדבריים: הקניון, הערבה, נווה המדבר והסוואנה, וכן אזור מפגש האדם עם המדבר – החאן. 

 פארק החיות מאפשר חוויה מדברית מיוחדת; מציג את המגוון האדיר של בעלי החיים המתקיימים במדבר, את התאמותיהם לבתי הגידול השונים וכן את מגוון השיטות שפיתחו על מנת להתמודד עם תנאי המדבר. 

מדבריום דוגל בלמידה פעילה באמצעות חוויה, התנסות, חקר וסקרנות. המסר החינוכי של הפארק יתמקד בשלושה תחומי דעת ויעודד את המבקר ללקיחת אחריות אישית:
• סודות המדבר
• נפלאות בעלי החיים
• הסביבה זה אני

תחומי דעת אלו נבחרו בקפידה מתוך רצון לתת תמונת מצב מלאה למבקרים אודות אתגרי המדבר ומשבר האקלים והשפעתם על החי והצומח. התחומים שנבחרו תומכים בתוכניות הלימוד של משרד החינוך מגילאי גן ועד תיכון.

מדבריום הוא מקלט לחיות בר. פארק החיות עובד בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים – מרפאת פארק החיות מקבלת ומטפלת בחיות בר פצועות, שנמצאו בשטח ע"י פקחי רט"ג ואזרחים טובים. בעלי חיים שהחלימו משוחררים חזרה לטבע ואלו שאינם מחלימים לחלוטין ובעלי סיכויים נמוכים לשרוד בטבע מקבלים בית חם במדבריום.

מדבריום חבר בארגון גני החיות האירופאי (EAZA) ובארגון גני החיות הישראלי ושם לעצמו למטרה להיות פארק מוביל הפועל להגנה על חיות הבר ורתום להובלת שינוי סביבתי. סביבות המחייה של בעלי החיים בפארק תוכננו מתוך התחשבות מקסימלית בצורכיהם ומתוך רצון לאפשר מקסימום קרבה בין המבקרים ובעלי החיים – זאת תוך התייחסות למגבלות הבטיחות הנדרשות. הפארק מצטרף לתוכניות השימור המובלות על ידי ארגון גני החיות האירופאי, מתוך רצון לשמור על המגוון הביולוגי שמציע המדבר.

תפיסת העולם של הפארק מבוססת על שילוב אוכלוסיות ויצירת קהילה מקומית ותוכנית. אנו מאמינים כי שיתוף פעולה עם קהילות תוכן (בארץ ובעולם), העוסקות במשבר האקלים ובחשיבות המגוון הביולוגי, הנו משמעותי בהפצת החזון של מדבריום.

הפארק משתרע על פני 140 דונם והוא מציע חווית בילוי של יום שלם לכל הגילאים והמגזרים ובכללם אנשים עם מוגבלות. בפארק הושקעו 250 מיליון ש"ח והוא מהווה את הסטנדרט הגבוה ביותר כיום בישראל לפארק חיות חוויתי חינוכי.

הסדרי נגישות – מדבריום – פארק החיות

מדבריום נוקט את מירב המאמצים ומשקיע משאבים רבים על מנת לספק לכל לקוחותיו שירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי. בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות תשנ"ח-1998 ולתקנות שהותקנו מכוחו, מושקעים מאמצים ומשאבים רבים בביצוע התאמות הנגישות הנדרשות שיביאו לכך שאדם בעל מוגבלות יוכל לקבל את השירותים הניתנים לכלל הלקוחות, באופן עצמאי ושוויוני.

 

הסדרי נגישות:

בכתובת: שדרות מורטון מנדל 1 באר שבע

 
ניתן לרכוש כרטיסים רק דרך אתר האינטרנט.

קיימות חניות נכים, קיים רצף גישה מהחניה דרך הכניסה למרכז קבלת הקהל, לרשות הבאים קופה נגישה הראשונה מצד ימין, קיימים שירותי נכים נגישים בכניסה לפארק ופזורים ברחבי הפארק, יש לעקוב אחר השילוט/להיעזר בעובדי הפארק, קיימים שלטי זיהוי והכוונה.

 

שירות לקוחות נגיש

 הדרכות עובדים לשירות נגיש – צוות הפארק עובר הדרכות להכרת תחום הנגישות ועומד לרשות המבקרים לכל שאלה.

מוקד טלפוני נגיש – השירות ניתן בשפה העברית בלבד המענה הקולי הונגש כך שהמידע מועבר בשפה ברורה וללא מוסיקת רקע.

קיימים מספר אמצעים נוספים ליצירת קשר:

דואר אלקטרוני רובין: rubin.s@midbarium

פניה באמצעות האתר "צור קשר" באתר

פנייה באמצעות הוואטסאפ דרך האתר

 

נגישות אתר האינטרנט

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים, כ- 20 עד 25 אחוזים מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מייקרוסופט.

מידע על נגישות האתר – האתר בתקופת הרצה ובתהליכי הנגשה

באתר זה מבוצעות התאמות נגישות קפדניות, הכוללות בין היתר, מימוש סמנטי ואינפורמטיבי עבור טכנולוגיות מסייעות, קביעת ניווט והפעלה עם מקלדת בלבד עפ”י המלצות ארגון התקינה ברשת הבינלאומית ,(W3C) התאמות צבעים וכן הוספת תוויות עזר והנחיות.

 כמו כן לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך אנו ממליצים להשתמש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.

התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך הבינלאומי.

הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפן כרום.

האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.

מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולרי.

לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים להשתמש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר

מסמכים או סרטוני וידאו שעלו לאתר ונוצרו לפני אוקטובר 2017 ייתכן שלא נגישים באופן מלא. במידה שנתקלתם במסמך כזה או בסרטון, תוכלו לפנות לרכז הנגישות ואנחנו נדאג להנגיש לכם את המידע במידת האפשר.

מסירת מידע בפורמט נגיש – החברה מעמידה עבור לקוחותיה אפשרות לקבלת מידע בפורמטים נגישים. מסירת המידע בחינם ומיועדת לאנשים עם מוגבלות. לפניות ומידע בנושא נגישות ניתן ליצור קשר עם רכז הנגישות של החברה שפרטיו מופיעים בהמשך ההצהרה.

 

הצהרה על עמידה חלקית בתקן במקרה של תכני צד ג'

בחלק מהאתר מועלים סרטונים ע"י גורמים חיצוניים, בהתאם לכך, אנו מצהירים על עמידה חלקית בתקן ביחס לסרטונים אלה.

דרכי פנייה לבקשות והצעות לשיפור בנושא נגישות 

יש לציין כי אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות החברה כחלק ממחויבותנו לאפשר לכלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות לקבל את השרות הנגיש ביותר.

במידה ונתקלת בבעיה או בתקלה כלשהי בנושא הנגישות, נשמח שתעדכן אותנו בכך ואנו נעשה כל מאמץ למצוא עבורך פתרון מתאים ולטפל בתקלה בהקדם ככל שניתן.

פרטי רכזת הנגישות בחברת כיוונים, מדבריום:

שם: רותי בובליל

טלפון:  053-7955838

 דוא"ל: rutib@kivunim7.co.il

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה ביום: 25/08/2023

 

להסדרי הנגישות של מוקדי כיוונים לחצו כאן

דילוג לתוכן